Ana Sayfa Genel Yeni Volvo V90 Yerini Aldı

Yeni Volvo V90 Yerini Aldı

Volvo V90 Studio Front

Volvo V90, premium otomobil üreticisinin en üst sınıfı 90 serisinin son otomobili olarak ödül sahibi XC90 SUV’un ve geçtiğimiz günlerde tanıtılan premium sedan S90’ın yanında yerini aldı.

Volvo Cars’ın estate segmentinde, 60 yıl önce Volvo Duett ile başlayan tartışmasız bir mirasın üzerine geliştirilen yeni V90, gerçek bir estate modelin doğasında yer alan pratikliği sunarken, premium segmenti estetik, malzeme kalitesi ve işçilik anlamında bir adım daha öteye taşıyor.Volvo Cars Başkan ve CEO’su Håkan Samuelsson, “Estate segmentinde çok güçlü bir pozisyonumuz var” diyor ve ekliyor “Birçok insan bizim aslında bir estatemarkası olduğumuzu düşünüyor. Volvo markası bugün elbette estatemodellerden çok daha fazlasını ifade ediyor ancak biz V90 ile bu zengin mirasımızı ileriye taşımaktan gurur duyuyoruz” Yeni Volvo V90, Volvo’nun en üst sınıfı olan 90 serisinde tanıtımı gerçekleştirilen üçünü otomobil. Üç otomobil de Volvoların tasarımı, üretimi ve donanımında birçok yenilik yapma fırsatı sunan, Volvo Cars’ınözel tasarım ve tam modüler Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerinde üretildi.

Volvo V90 Studio Profile
Volvo V90 Studio Profile

V90 Dış Tasarımı
Volvo Cars Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Ingenlath, “Modern premium estate, lüks deneyimiyle estate siluetinin fonksiyonel köklerinin ilgi çekici bir kombinasyonundan oluşuyor. Yeni Volvo İç Tasarımımızın seçkin ambiyansı -bağlantı ya da kargo ve depolama çözümleri üzerinden- fonksiyonelliğin doğru şeklini sunan, geniş bir kargo bölümüyle kombine ediliyor. Yeni Volvo V90’da, büyük hayvan algılama, yoldan çıkma önleme ve Apple CarPlay ile akıllı telefon entegrasyonunu da sağlayan sınıfının lideri bağlantı gibi çeşitli özelliklere sahip, pazardaki en gelişmiş standart güvenlik paketi olan Pilot Assist yarı otonom sürüş teknolojisi yer alıyor. Volvo Cars ayrıca bu yeni modelde, kavrama kontrolü ve öngörü hissiyle karakterize olan tam anlamıyla yeni ve rafine bir sürüş deneyimi sunmak için sürüş dinamikleri üzerinde aralıksız çalıştı. Volvo Cars Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Peter Mertens, “V90 içerisinde çok güçlü bir teklif sunuyoruz. Benzinli ve plug-in hybrid T8 Twin Engine motorumuz yaklaşık 410 hp güç ve sadece elektrik kullanarak yaklaşık 50 km menzil sunarken, Power Pulse teknolojimiz dizel motorumuza belirgin bir performans desteği sağlıyor” diyor.

Volvo V90 Studio Front 3/4
Volvo V90 Studio Front 3/4