Ana Sayfa Genel TOYOTA EN BAŞARILI DİJİTAL ŞİRKET OLDU

TOYOTA EN BAŞARILI DİJİTAL ŞİRKET OLDU

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.,Accenture Dijitalleşme Endeksi sonuçlarına göre dijitalleşmede en başarılı şirket oldu.

Motorlu Kara Taşıtlarının Toptan ve Perakende Ticareti’nde dijitalleşme konusunda en yüksek puanı aldığı için sektör lideri olarak belirlenen Toyota, Türkiye’nin gelişen teknolojiyi en başarılı şekilde uygulayan şirketlerinin başında geldi. Ayrıca, Toyota Türkiye’nin de yer aldığı, endekse katılan şirketlerin en yüksek puanasahip olanları “Dijitalleşme Öncüleri” olarak belirlendi.

Türkiye’de dijitalleşmeyi en iyi uygulayan şirketler Accenture, Vodafone, Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Vakfı ile birlikte hayata geçirilen Accenture Dijitalleşme Endeksi çalışmasıyla belirlendi. Çok kapsamlı olarak yapılan araştırmada değişen pazar dinamikleri ve rekabetçi piyasa koşullarında dijitalleşmenin önemi ortaya konularak şirketlerin başarılarında teknolojik gelişmeleri entegre etmenin önemi ortaya kondu.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., bilimsel yaklaşım ve sistematik metodoloji kullanılarak yapılan araştırmaya tabi tutulan 17 sektörün öncü şirketleri arasındaki yerini aldı. Accenture Dijitalleşme Endeksi çalışmasında Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. hem müşterilerinden hem de kendi sektörlerinden kaynaklanan ihtiyaçları doğru tespit ederek katma değer yaratabilmelerini sağlayacak Dijital Strateji, Dijital Hizmetler ve Dijital OperasyonelYetkinlikler konusunu içeren 3 ana başarı kriteri üzerinden değerlendirildi.Accenture Dijitalleşme Endeksi çalışmasına katılan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’nin bu amaçla dijital karnesi çıkarıldı. Yapılan çalışma sonucunda Toyota, Motorlu Kara Taşıtlarının Toptan ve Perakende Ticareti kategorisinde en başarılı şirket olarak belirlendi.