Ana sayfa Genel 2021 Yılının Otomobili: Alfa Romeo Tonale

2021 Yılının Otomobili: Alfa Romeo Tonale

PAYLAŞ

Alfa Romeo Tonale ‘What Car?’ dergisi okuyucuları tarafından yılın otomobili seçildi. İngiltere’nin önde gelen otomobil satın alma rehberinin okuyucu oylarıyla belirleniyor.

Global tanıtımı, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen
Alfa Romeo Tonale, “What Car? 2021 Yılın Otomobili Ödülleri”nde “Okuyucu Ödülü” kazandı. 110 yıllık Alfa Romeo mirasını yansıtan ve bu yılın sonunda seri üretimi başlayacak olan model, henüz yollarla buluşmadan otomobil meraklılarının dikkatini çekti. Tonale, İngiltere’nin önde gelen otomobil satın alma rehberi olan What Car?’ın okuyucu oylarıyla belirlenen ödülde,2021 yılının en heyecan verici yeni otomobili olarak rakiplerini geride bıraktı.

SUV FİKRİ İNSANLARI ÇOK HEYECANLANDIRDI

What Car? Yayın Yönetmeni Steve Huntingford yapmış olduğu değerlendirmede: “Aslında What Car? Okuyucu Ödülü son derece sıkı bir rekabete sahne olur. Bu sene Tonale, ikinci sırada bulunan otomobilden iki kat fazla oy toplayarak, oylamayı açık ara kazandı. Alfa Romeo logosunu taşıyan yeni bir SUV fikri insanları çok heyecanlandırdı. Konsept otomobile bakıldığında nedenini anlamak çok kolay.” dedi.

İLK ŞARJ EDİLEBİLİR HİBRİT

Alfa Romeo EMEA Bölge Başkanı Arnaud Leclerc ise“Tonale konsept otomobili, markanın geleceğine ışık tutarken, seri üretim otomobil ürün gamına dahil olan ilk şarj edilebilir hibrit otomobil olarak da öne çıkıyor. Tonale, güzellik ve işlevselliğiyansıtan kombinasyonla şimdiden otomobil severleri etkilemiş durumda. Ayrıca Alfa Romeo Tonale’yi yollarda görmek için duyulan heyecan da bizleri çok mutlu ediyor.” diye konuştu.