Ana Sayfa Genel OPEL OTOMATİK DİZEL İLE VİTES BÜYÜTÜYOR

OPEL OTOMATİK DİZEL İLE VİTES BÜYÜTÜYOR

Opel Türkiye Genel Müdürü Keklik 2015 yıl sonu hedeflerine, pazar tahminlerine, sınıfının en sessiz 1.6 Dizel Motor ve Otomatik Şanzımanın başarısına ilişkin detaylı bilgileri düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı

Opel’in stratejik öncelikleri, yeni nesil modelleri-motorları, markanın profilinin iyileştirilmesi konularında detaylı açıklamalar yapan Keklik, yenilenen ürün gamı ve motor-şanzıman seçenekleriyle gelecek yıl ve onu takip eden yıllarda da en çok tercih edilen otomobil markalardan biri olma konumlarını güçlendirerek devam ettireceklerini, 2015 yılında 47 bin adetin üzerinde binek araç satışı gerçekleştireceklerini bu rakamında % 6,5 veya üzeri bir pazar payı anlamına geldiğini söyledi.

“2015 yılında otomotiv pazarının 950 bin adet üzerinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz.”

Yılsonunda toplam pazarın 950 bin âdetin üzerinde olacağını düşünüyoruz

Ülkemiz pazarı her zaman dinamik ve kendine has bir enerjiye sahip. 2016 yılında da otomotiv sektöründeki gelişimin devam edeceğini ve 900-950 bin adet arasında olacağını öngörüyoruz.
Hareketli geçen Kasım ayı’nı 4,961 adetlik binek araç satışı ile en çok satan 3. marka olarak kapadık. Mükemmel ürün gamımız sayesinde Kasım ayı ile başlayan yükselişimiz Aralık Ayı’nda ve 2016 yılında da sürücek. Azami bir odaklanma ile çalışıp mükemmel bir şekilde yılı kapatacağız. Aralık ayı özelinde elimizde çok önemli fırsatlar var:

 Mükemmel ürünlere sahibiz
 Cazip fiyat ve kampanyalar sunuyoruz
 İşine odaklı güçlü Opel Bayi Ağına sahibiz

“1.6 dizel otomatik motorun yelpazemize eklenmesiyle pazarın taleplerine %100’e yakın cevap verir konuma ulaştık”

1.6 dizel otomatik şanzımanın motor seçeneklerimiz arasına katılmasıyla birlikte düşük yakıt tüketimini ve sürüş konforunu tüm modellerimizde sunmaya başladık. Kesin olarak şunu söyleyebilirim ki 1.6 dizel otomatik motorun yelpazemize eklenmesiyle pazarın taleplerine %100’e yakın cevap verir konuma ulaştık. Bu motor ve otomatik şanzımanı ilk kez Mokka modelimizde satışa sunduk. Ekim ve Kasım aylarında 1.6 Dizel Otomatik şanzımanı sırasıyla Amiral Gemimiz Insignia’da ve yenilenen Astra modelimiz ile piyasaya sunduk.

“2016 yılından 2020 yılına kadar 29 yeni modeli ve 17 yeni motoru pazarlara sunacağız”

Opel markamızla model ve motor atağımızı hızlandıracağız. 2016 yılından 2020 yılına kadar, 1 elektrikli otomobil ve Insignia modelimiz ile birlikte ikinci amiral gemisi dâhil olmak üzere pazarlara 29 yeni otomobili sunacağız.

Bu ürün atağımızda tüm zamanların en modern 1.6 Dizel AT motora sahip Mokka, Insignia ve Yeni Astra modellerimiz önemli rol oynayacak.

“Opel Türkiye kısa bir sürede Mokka satışlarını 3’e, Insignia satışlarını 10’a katladı”

Ülkemiz pazarında yoğun talep gören bu motor ve şanzıman seçeneğinin Opel tarafından sunulmaya başlanmasıyla birlikte Opel Türkiye kısa bir sürede Mokka satışlarını 3’e, Insignia satışlarını 10’a katladı. Mokka’da hedefimiz segmentinde ilk üçte yer alması. İddialı dizel otomatik şanzımana sahip Insignia modelimiz D segmentine farklı bir rekabet getirecek. Bunu sadece bir motor veya şanzıman değişikliği olarak görmüyoruz. 1.6 dizel araçlarımızın portföyümüze katılmasıyla birlikte Insignia’yı segmentinde uzun zamandır hak ettiği yerlere çıkartmayı hedefliyoruz.

“Yeni Astra modeliyle gelecek yıl segment liderliğini hedefliyoruz”

Led-Matrix far teknolojisi ile “Safetybest 2015” ödüllünü alan Yeni Astra modelimiz pazara sunulduktan kısa bir süre sonra 6 farklı Avrupa ülkesinde “Altın Direksiyon”, 4 farklı Avrupa ülkesinde “Yılın Otomobili” ödülüne layık görüldü. Yeni Astra modelimiz daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan rahat ve konforlu bir gece sürüşü sağlayan Led-Matrix far teknolojisi, 200 kilogram hafifleyen gövdesi, atletik tasarımı, üst segment otomobillerde bulunan özellikleri ile dikkat çekiyor. Avrupa’da yeni modeller arasında yapılan karşılaştırmalı birçok teste birinci oldu.

Mokka, Yeni Astra ve Insignia gibi modellerimizde sunmaya başladığımız 1.6 Dizel Otomatik motorlarımız sayesinde 2016 yılında bu yıl sonunda elde edeceğimiz rakamların üzerinde rakamlara ulaşacağımızı ve özellikle Astra modelimizin segmentinde liderliği geri alacağını düşünüyoruz.