Ana Sayfa Genel RX-VISION EN GÜZELİ SEÇİLDİ

RX-VISION EN GÜZELİ SEÇİLDİ

Mazda’nın yeni spor otomobil konsepti, Uluslararası Otomobil Festivali’nde büyük ödülü aldı. RX-VISION, 31 Ocak’a kadar Paris’teki Hotel National des Invalides sergisinde

Rotary motorlu muhteşem spor otomobil Mazda RX-VISION, 31. Uluslararası Otomobil Festivali’nde “Yılın En Güzel Konsept Otomobili” ödülünü aldı. Firmanın uluslararası tasarım şefi Ikuo Maeda, Mazda’nın Avrupa tasarım direktörü Kevin Rica, Mazda Kuzey Amerika’daki meslektaşı Julien Montousse ve Mazda tasarımcısı Norihito Iwao ile birlikte Salı akşamı ödülü kabul etti.

Eylül ayındaki Otomobil Markaları Yarışması 2015’ten evine prestijli “Yılın Ekibi” ödülü de dahil üç ödülle dönen Mazda’nın küresel tasarım bölümü için başka bir onurlandırıcı ödül oldu. RX-VISION bu yıl Bentley Exp10 Speed 6, Peugeot Fractal ve Porsche Mission E ile birlikte aday gösterildi. Mazda’nın konsepti ise podyumu Porsche ile paylaştı.

Kasım ayındaki 2015 Tokyo Otomobil Fuar’ında tanıtılan RX-VISION, Mazda’nın rekabetçi ruhunu ortaya koyuyor. Firmanın son konsept aracı, KODO – Hareketin Ruhu felsefesinin çarpıcı bir sunumu. Pürüzsüz bir şekilde akan orantısı performansını sergilerken, Mazda’nın zengin önden motorlu, arkadan çekişli spor aracı mirasına da bir saygı göstergesi niteliğinde. Rotary aktarma organının kompaktlığı, kaportanın da daha alçak olması gibi bir çok karakteristik özelliğe imkan tanıyor. Markanın takipçileri, bu konseptin üretime girmesini dört gözle bekliyor.

RX-VISION, 31 Ocak’a kadar Paris’teki Hotel National des Invalides’te gerçekleştirilen Uluslararası Otomobil Festivali’nin konsept otomobil sergisinde görüntülenecek. Bunun yanında konsept ödülü de saf tasarım yaratıcılığı ve yükselişte olan trendlere sahip bir aracın oldu. Ödül, bu yıllık etkinlikteki motor sporları, mimari, moda ve tasarım dallarında uzmanlar ve meraklılardan oluşan bir jüri tarafından seçilen dört büyük ödülden biri.

Mazda RX-VISION: Seçilen özellikler
Koltuk sayısı 2
Toplam uzunluk x genişlik x yükseklik (mm) 4,389 x 1,925 x 1,160
Dingil Mesafesi (mm) 2,700
Motor SKYACTIV-R
Aktarma organı düzeni Ön motor, arkadan çekişli
Lastik boyutu(ön / arka) 245/40 R20 / 285/35 R20
Tekerlek boyutu(ön / arka) 20 x 9.5J / 20 x 11J