Ana sayfa Güncel Borusan Otomotiv Motorsport pilotları Nürburgring’de podyuma çıktı

Borusan Otomotiv Motorsport pilotları Nürburgring’de podyuma çıktı

PAYLAŞ
#12 Borusan BMW M4 GT4 Yagiz Gedik - Cem Bolukbasi | Photo SRO/Co van der Gragt

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç pilotları Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik ülkemizi temsil ediyor. GT4 Avrupa Şampiyonası’nda yarışan pilotlar Nürburgring’de gerçekleşen sezonun 3. ayak yarışlarında da podyuma çıkma başarısı gösterdi.

Borusan Otomotiv Motorsport, genç pilotları Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik’in GT4 Avrupa Serisi’nin hafta sonu Nürburgring’de gerçekleşen 3. ayak yarışlarında gösterdikleri başarılı performans ile ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor. Gruplarında bu sezon üçüncülük elde ettiler. Imola ve Misano yarışlarından sonra Nürburgring’de de podyuma çıkıldı. Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik, şampiyonanın ilk 3 ayağından da kupa ile ayrılma başarısı göstermiş oldular.

Borusan BMW M4 GT4 Yagiz Gedik – Cem Bolukbasi | Photo SRO/Co van der Gragt

MİSAFİR PİLOT HASAN TANSU İLE YARIŞTI

Borusan Otomotiv Motorsport pilotları iki tane BMW M4 GT4 otomobille yarıştığı seride, bir sürpriz daha yaşandı. 13 kapı numaralı ikinci otomobilde start alan deneyimli pilot İbrahim Okyay, Borusan Otomotiv Motorsport’un genç yetenek projesi kapsamında misafir pilot olarak davet ettiği Hasan Tansu ile birlikte yarıştı. 2016 BOM Akademi Kupası birincisi ve 2019 Türkiye Pist Şampiyonası Super Production Grup Şampiyonu Hasan Tansu ile İbrahim Okyay, gruplarında elde ettikleri dördüncülük başarısı ile takımlar mücadelesinde önemli puanlar toplamayı sürdürdüler.

İLK 6 YARIŞ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Borusan Otomotiv Motorsport, Almanya’nın Nürburgring pistinde gerçekleşen yarış ile 6 hafta sonu toplam 12 yarıştan oluşan GT4 Avrupa Şampiyonası’nın ilk altı yarışını başarıyla tamamlamış oldu. Serinin sonraki yarışları 25-27 Eylül’de Zandvoort Hollanda, 22-25 Ekim’de Spa-Francorchamps Belçika ve 13-15 Kasım’da Circuit Paul Richard Fransa’da gerçekleşecek. Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları arasında Shell, Borusan Lojistik ve Glasurit yer almaktadır.