Ana Sayfa Güncel KIŞ LASTİĞİ İÇİN KAR YAĞMASINA GEREK YOK

KIŞ LASTİĞİ İÇİN KAR YAĞMASINA GEREK YOK

Lastik ve araç bakımı konusunda uzman çözümler sunan Euromaster, sürücülere kış lastiğine geçmek için kar yağmasını beklememelerini öneriyor.

1 Aralık 2015 tarihinden itibaren şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsayan kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması başladı. Şimdilik binek araçlar için zorunlu olmasa bile tüm sürücülerin kış aylarında kış lastiği kullanmalarının, kar yağdığında dayanılmaz hale gelen trafik çilesini azaltmaya yardımcı olacağını belirten Euromaster uzmanları, aynı zamanda kış lastiğinin sürüş güvenliği açısından da çok önemli olduğunun altını çizdi.
Kış lastiğinin sadece kar yağdığında kullanılması gerektiği düşüncesinin yanlış olduğunu vurgulayan Euromaster uzmanları, artı 7 santigrat derecenin altında güvenli sürüş için kış lastiğine geçmenin önemini vurguladı.
Kış Lastiğinin Faydaları:
• Yapısı sayesinde yaz lastiklerine göre kış aylarında daha iyi yol tutuş
• Özel deseni sayesinde karlı zeminde daha iyi çekiş
• Yaz lastiklerine oranla karlı/buzlu/ıslak zeminde daha kısa fren mesafesi
Euromaster Türkiye Genel Müdürü Herve Skrzypczak konuyla ilgili şunları söyledi: “Kış sezonu boyunca, olumsuz hava koşulları yüzünden oluşabilecek risklere karşı güvenli sürüş için, kış lastiği kullanımını öneriyoruz. Bu da yaz lastiklerinin zamanı gelene kadar, en uygun koşullarda saklanması ve korunması ihtiyacını doğuruyor.”
Sürüş güveliği için, sürücüleri son güne kalmadan servis noktalarına davet eden Euromaster, hem kış lastiği ürün çeşitliliği, hem de lastik oteli hizmeti ile müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor.