Ana Sayfa Genel LEXUS LC 500’Ü SUNDU

LEXUS LC 500’Ü SUNDU

Lexus’un 2012 yılında tanıttığı LF-FC konsepti, otomobil meraklıları tarafından büyük bir beğeni toplamıştı.

Bu sıra dışı konseptin tanıtılmasından 4 yıl sonra ise bu tasarımdan ilham alınan yeni LC 500 lüks coupe modelinin dünya prömiyeri gerçekleştirildi. 2016 Detroit Motor Show’da tanıtılan LC 500, kışkırtıcı ve atletik tasarımıyla globalpremium markası Lexus için yeni bir çağı temsil ediyor.

Yeni Lexus LC 500, aynı zamanda mühendislik ve tasarım ekiplerinin büyük bir uyum içerisindeçalışması sayesinde sıra dışı özelliklere sahip oldu. Konseptin mimarisi, mümkün olduğunca üretim versiyonuna aktarılmaya çalışıldı. Fuarın en dikkat çeken modellerinden biri olan LC 500, aerodinamik tasarımını, karbon fiber tavan ve yola oturan alçak ve geniş bir duruşla tamamlıyor. Aracın atletik çizgileri, hızlı ve akıcı tavan çizgisiyle birleşiyor.
Ön tarafta Lexus’un kendine has ön panjuru dikkat çekerken, üçlü LED farlarda otomotiv endüstrisinin en ince projektörleri birlikte tasarlandı. Arkada da aracın çekici tasarımı, çok katmanlı stop lambalarıyla eşsiz bir görüntü oluşturuyor. 4 kişilik oturma kapasitesiyle LC 500 4,760 mm uzunluğa, 1,920 mm genişliğe, 1,345 mm yüksekliğe ve 2,870 mm dingil mesafesine sahip.

Lexus_LC_500_otogundem2

Dinamik ve performanslı bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanan LC 500, markanın tamamen yeni, premiumarkadan itişli lüks platformunu kullanan ilk Lexus modeli oldu. Bu yeni coupe’nin alt yapısı aynı zamanda markanın gelecekte üretilecek önden motorlu/arkadan itişli araçlarıiçin referans noktası olacak. Lexus Marka Başkanı AkioToyoda, LC 500’ün Lexus ve kendisi adına çok önemli bir model olduğunu vurgulayarak, “Birkaç yıl önce, markanın gelecekte gideceği yönü gösteren daha tutkulu ve dikkat çeken modeller üretmeye karar vermiştik. Bu lüksamiralgemisi Coupe’ninölçüleri, çekici tasarımı ve performansı, markamızın duygusal olarak gittiği yönü açıkça gösteriyor” diye konuştu.

Lexus_LC_500_otogundem1

Lexus LC 500 yüksek devirlere ulaşabilen RC F ve GS F’de yer alan 5.0 litre V8 motoru kullanıyor. Bu atmosferik V8 motor, hem akıcı ve direkt tepkileri olduğu için hem de etkileyici bir sese sahip olduğu için tercih edildi. Tamamen alüminyum V8 motor 473 HP güç ve 527 Nm torküretiyor. Lüks otomobilde bir ilk olan yeni geliştirilmiş 10 ileri otomatik şanzımanıkullanan LC 500’ün 100 km/s’ye 4.5 saniyenin altında ulaşıyor.

Lexus_LC_500_otogundem3