Ana Sayfa Genel SEAT ALHAMBRA ARTIK DAHA DİNAMİK VE EKONOMİK

SEAT ALHAMBRA ARTIK DAHA DİNAMİK VE EKONOMİK

Yeni Alhambra, yüzde 10’a varan yakıt tasarrufu sağlayan yeni TSI motoru, yeni nesil bilgi ve eğlence sistemleri, konfor ve güvenlik sistemleriyle sınıfındaki iddiasını daha da güçlendiriyor

SEAT, ürün gamında başlattığı atılımına yeni nesil Alhambra’yla devam ediyor. Yeni Alhambra, 1.4 lt TSI 150 hp DSG S&S motor ve Style donanım seçeneği ile Türkiye’de 119 bin TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarla satışa sunulmaya başlandı. Yeni Alhambra, yeni nesil SEAT Easy Connect bilgi-eğlence sistemleriyle birlikte geliyor. Bu sistem içerisinde yüksek çözünürlüklü 6,5” dokunmatik renkli ekran ve sistemin daha hızlı çalışmasını sağlayan en yeni işlemciler yer alıyor. Alhambra’nın yeni nesli, tamamen yenilenen benzinli motor seçeneği ile satışa sunuldu. Bu motor, Euro 6 emisyon standartlarını karşılayacak şekilde geliştirilmiş ve turbo şarjlı doğrudan enjeksiyona sahip motor üniteleri ile yüzde 10’a kadar daha yüksek yakıt verimliliğine sahip. 1.4 lt TSI benzinli motor seçeneği 150 hp güç ve 250 Nm tork üretiyor ve DSG çift kavramalı otomatik şanzıman ile geliyor. Alhambra’da yeni olarak sunulan opsiyonel özellikler arasında şerit değiştirirken kör noktada bulunan araçlarla ilgili uyarı veren Kör Nokta Tespit Sistemi ve Masaj Özellikli Hafızalı Sürücü Koltuğu bulunuyor. Masaj Özellikli Hafızalı Sürücü Koltuğu uzun mesafeli yolculuklarda konfor düzeyini artırıyor. Opsiyonel Park Asistanı özelliği park yerine giriş ve çıkış yaparken sürücülere destek sağlıyor. Yorgunluk tespit sistemi sürücünün yorgunluğuna dair işaretleri anlamak için sürüş modelini inceliyor ve gerekli durumlarda mola verilmesi önerisinde bulunuyor.

Seat Alhambra 6 otogundem

Tasarımda ince dokunuşlar
Alhambra’nın tasarımı da zarif ve teknolojik dokunuşlarla yenilendi. Kusursuzca tasarlanmış net hatları ile güçlü bir duruş sergilerken, MPV sınıfında pek sık rastlanmayan sportif görünümü ile fark yaratıyor. Ok şeklinde tasarlanan motor kapağı, markanın kendine özgü ızgara ve ön hava girişleriyle SEAT’ın tasarım diline mükemmel bir uyum gösteriyor. Yeni Alhambra’da, LED teknolojisine sahip yeni arka stop lambaları, yeni jant tasarımları ve ön ızgaraya eklenen yeni marka logosuyla SEAT DNA’sı ön plana çıkarıldı. İç mekanda yeni döşeme renkleri kullanılırken, direksiyonun tasarımında SEAT Leon’dan ilham alındı ve kontrol düğmelerinin bazıları yeniden tasarlandı.

Çok yönlü bir yol arkadaşı
Alhambra üç sıra koltuğu ile yedi kişiye kadar oturma kapasitesine sahip. Üstelik ikinci sırada yer alan koltukların tamamına çocuk koltuğu monte edilebiliyor. İkinci ve üçüncü sırada yer alan kolay katlanabilen koltuklar, 2 bin 430 litre bagaj hacmine sahip olacak şekilde tamamen katlanabiliyor. İç mekanda yer alan bir dizi akıllı saklama bölmesi de eşyaların düzenli durmasını sağlarken, opsiyonel panoramik cam tavan da iç mekana hoş bir aydınlık hissi veriyor.

Seat Alhambra 9 otogundem