Ana sayfa Genel Shell ve BP akaryakıt bağışı yapıyor

Shell ve BP akaryakıt bağışı yapıyor

PAYLAŞ

Shell ve BP Sağlık Bakanlığına ambulans kullanımı için yakıt bağışı yaptı. Shell 5 milyon TL’lik bağış yaparken, BP Nisan ayı boyunca 1 milyon TL’lik ücretsiz akaryakıt verecek.

Sağlık sektörüne destekler durmuyor. En son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından, özel sektör harekete geçti. Shell & Turcas, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Yeni Koronavirüs (COVID-19) enfeksiyonu ile ülke çapında yürüttüğü yoğun mücadeleye destek oldu. Bakanlık bünyesindeki sağlık çalışanları, ambulanslar ve diğer araçların kullanımı için Bakanlığın uygun gördüğü şekilde dağıtılmak üzere 5 milyon TL değerinde akaryakıt desteği sağlıyor. shell bp bağış ambulans

KESİNTİSİZ HİZMET SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

Ahmet Erdem
Ahmet Erdem

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, “Shell olarak en büyük önceliğimiz çalışanlarımızı, müşterilerimizi, paydaşlarımızı Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınından korumak. Akaryakıt, madeni yağ, kimyasallar, doğalgaz gibi bu mücadele için elzem ürünlerimizi bayilerimiz ve distribütörlerimiz ileberaber kesintisiz olarak müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz. İstasyonlarımız, depo ve terminallerimiz ve madeni yağ fabrikamızda ulaşım ve taşımacılığın kesintisiz devamı için özveriyle çalışıyor. Personelimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Tabii tüm faaliyetlerimizde ilgili mercilerce tavsiye edilen ve tıbbi bilimsel bilgiye dayalı tüm tedbirleri alıyoruz” dedi.

5 MİLYONLUK AKARYAKIT DESTEĞİ

Ahmet Erdem “Sağlık Bakanlığımızın ülke çapında yürüttüğü yoğun mücadeleye destek olabilmek için çalışıyoruz. Mücadeleye katılan Bakanlık bünyesindeki sağlık çalışanları, ambulanslar ve diğer araçların kullanımı için bağış yaptık. Bakanlığın uygun gördüğü şekilde dağıtılmak üzere 5 milyon TL değerinde akaryakıt desteği sağlamaya karar verdik. Bu mücadelede emeği geçen, katkısı olan herkese yürekten teşekkür ediyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerin de üstesinden geleceğine inancımız tam.” dedi. shell bp bağış ambulans

BP’DEN 1 MİLYONLUK YAKIT

Joe Murphy
Joe Murphy

BP Türkiye Ülke Başkanı Joe Murphy “Bu dönem, toplumların ve şirketlerin beraber çalışmasını gerektirendaha önce eşi görülmemiş bir dönem. Tüm sağlık çalışanlarının verdikleri emekler için müteşekkiriz ve önümüzdeki ay boyunca İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait ambulanslara BP istasyonlarımızda ücretsiz akaryakıt desteği vererek küçük bir katkıda bulunmak istiyoruz.”

NİSAN AYI BOYUNCA SÜRECEK

“BP Türkiye için önceliğimiz çalışanlarımızın ve müşterilerimizin emniyeti ve sağlığı. Gelişmeleri yakından takip ediyor ve Sağlık Bakanlığı’mızın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) uyarı ve tavsiyelerini dikkate alarak gerekli tüm önlemlerimizi alıyoruz.” Bu bağış, Nisan ayı boyunca 1 milyon TL değerinde akaryakıt teminini kapsayacak.

İNGİLTERE’DE DE DESTEK VERİYOR

BP, İngiltere’de de benzer bir inisiyatifle acil servis araçlarına ücretsiz akaryakıt temin ederken BP Vakfıda DSÖ’nün Covid-19 Dayanışma Müdahale Fonu’naiki milyon dolar bağışladı. Fon, dünya çapında sağlık ekipmanı ve hayati yardım desteği sağlıyor.