Ana Sayfa Güncel Yarış tutkunu çocuklar TRT Çocuk Variloto ile bir araya gelecek

Yarış tutkunu çocuklar TRT Çocuk Variloto ile bir araya gelecek

TRT Çocuk, Variloto programıyla otomobil tutkunu çocukları bir araya getiriyor. 6 Kasım Cumartesi gününden itibaren ekrana gelecek olan “Variloto”, çocukların en sevdiği yarışmalardan biri olmaya hazırlanıyor.

TRT Çocuk, Variloto programıyla otomobil tutkunu çocukları bir araya getiriyor. TRT Çocuk, birbirinden farklı içerik ve sevilen yapımların yeni bölümleriyle yayın akışını zenginleştirdi. Çocukların bir numaralı kanalı, şimdi de izleyicilerini yeni bir yarışma programıyla tanıştırmak için hazırlanıyor. Temiz enerji ve çevre temasıyla ebeveyn-çocuk iletişimini de geliştirmeyi hedefleyen programda özel olarak tasarlanan bir otomobille yarışan iki takım farklı parkurlarda karşı karşıya gelecek.

VARİLOTO PİSTE ÇIKIYOR

Bir ebeveyn ve bir çocuktan oluşan takımlar, yarışmanın ilk bölümünde soru cevap etabıyla puan toplayacak. Kazanılan puanlar yarış pistinde hangi takımın önde yer alacağını belirleyecek. Ebeveyninin uzaktan yardımıyla pistteki engelleri aşarak zamana karşı yarışan çocuklar, parkuru en hızlı şekilde bitirmeye çalışacak. Çocuklar, neredeyse tüm malzemeleri geri dönüştürülerek üretilen elektrikli bir otomobil olan “Variloto”da keyifli etaplardan geçecek.

HER CUMARTESİ SAAT 20:05’TE

Yarışma programı, 6 Kasım Cumartesi gününden itibaren her hafta sonu TRT Çocuk’ta izleyiciyle buluşacak. Bundan böyle her cumartesi 20:05’te ekranlarda olacak.