Ana Sayfa Genel Uzak Doğu’da lansman ödüle boğdu

Uzak Doğu’da lansman ödüle boğdu

Dacia’nın Iğdır-Kars (bölge Uzak Doğu efsanesiyle filmlere de konu oldu) arasında yaptığı görkemli Jogger basın lansmanı, ödül avcısı oldu. En son gazeteciler tarafından yılın en iyi basın lansmanı seçilen Dacia Jogger etkinliği şimdi de 11’inci Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards töreninde ‘En İyi Lansman Etkinliği’ ve ‘En İyi Etkinlik Prodüksiyonu’ ödüllerini aldı.

Dacia’nın Iğdır-Kars (bölge Uzak Doğu efsanesiyle filmlere de konu oldu) arasında yaptığı görkemli Jogger basın lansmanı, ödül avcısı oldu. En son gazeteciler tarafından yılın en iyi basın lansmanı seçilen Dacia Jogger etkinliği şimdi de 11’inci Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards töreninde ‘En İyi Lansman Etkinliği’ ve ‘En İyi Etkinlik Prodüksiyonu’ ödüllerini aldı. Turizm ve etkinlik sektörünün “Oscar”ları olarak bilinen ve sektörün en iyilerinin ödüllendirildiği Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards töreninin 11’incisi, 9 Nisan Pazar günü gerçekleşti. Dacia Türkiye, OYAK Turizm Hizmetleri iş ortaklığı ile ezber bozan bir kurguda gerçekleştirdiği Dacia Jogger lansmanıyla iki ödül birden kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı.

MAĞRADA BAŞLAYAN GÖRKEMLİ ŞOV

Törende “En İyi Lansman” ve “En İyi Etkinlik Prodüksiyonu” ödüllerini alan Jogger lansmanının her detayında birbirinden yaratıcı ve etkileyici unsurlar, etkinliğin merkezinde konumlandırıldı. Iğdır ve Kars’ta organize edilen etkinliğin ilk adımı Iğdır’da 12 bin metrekarelik bir alana yayılan Tuzluca Mağaraları’nda gerçekleşti. Dacia’nın yenilenen yüzü ve felsefesi mağara duvarlarında tamamen etkinliğe özel olarak oluşturan “video mapping” prodüksiyonu ile sahnelendi. Dijital sanat gösterileriyle Dacia dünyasının merkezine dönüşen mağaranın farklı bölümlerinde, profesyonel oyuncularla otomobilin modülerliğine odaklanan sürpriz mizansenler hayata geçirildi. 22 projeksiyon ile oluşturulan görsel içerikler, dansçılar ve Jogger modeli ile ortak bir akışın içerisinde enstalasyonlar gerçekleştirildi. Oluşturulan yapay zekâ konseptinin katılımcılar ile bire bir etkileşim kurduğu organizasyonda, Jogger’ın teknik detayları ise mağara içinde lansman için özel olarak tasarlanan konferans salonunda paylaşıldı. Yöreye has lezzetlerden oluşan, mağaranın loş atmosferinde gerçekleştirilen ‘Kayıp Yemek’ konseptiyle misafirlere gastronomi deneyimi de yaşatıldı.

JOGGER GİZEMLİ COĞRAFYA İLE BÜTÜNLEŞTİ

Jogger’ın ilk sürüşlerine bölgenin gizemli coğrafyası ev sahipliği yaptı. Bir mağara içinde yapılan ilk test sürüşü deneyimi ile başlayan; doğa harikası Gökkuşağı Tepeleri, Aras Nehri kıyıları ve Ani Antik Kenti’ni de kapsayan, kartpostallık görüntülerin ortaya çıktığı rotalarda aracın sürüş kabiliyetlerine odaklanıldı. Tüm detaylarında kişiselleştirmelerin düşünüldüğü lansmanda, her bir Jogger isme özel hazırlanırken; lansman alanı katılımcıları maceraya çağıran bisiklet, tavan çadırı, kayak takımları ve port bagaj gibi aksesuarlarla donatıldı.

YILIN BASIN LANSMANI DA SEÇİLDİ

Dacia Türkiye, Jogger lansmanıyla ACE of M.I.C.E. Awards’tan kazandığı ödüllerin yanı sıra Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin 2022 Satış ve İletişim Ödülleri’nde basın mensupları tarafından da ‘Yılın Basın Lansmanı” seçilerek başarısını kanıtlamıştı. Ayrıca Global Renault’nun faaliyet gösterdiği tüm ülkelerdeki en iyi iletişim çalışmalarını ödüllendirdiği “Countries Challenge” yarışmasında finalist seçilerek uluslararası platformda da takdirleri kazanmıştı.