Ana Sayfa Genel YENİ i20 WRC İSVEÇ’TE İKİNCİ OLDU

YENİ i20 WRC İSVEÇ’TE İKİNCİ OLDU

FIA Dünya Ralli Şampiyonası’na (WRC) Yeni i20 WRC ile çok iyi başlangıç yapan Hyundai Motorsport Takımı, Hayden Paddon’ın yarışı ikinci sırada bitirmesiyle birlikte İsveç’te de podyuma çıkmaya hak kazanmış oldu. 2016 yılının ikinci yarışı olan İsveç Rallisi, tamamı kar ve buz zeminden oluşan oldukça kritik ve zorlu parkurlarıyla biliniyor.

Monte Carlo Rallisi ile sezona üçüncülük ile başlayan Hyundai Motorsport, İsveç’te Thierry Neuville, Dani Sordo ve Hayden Paddon ile start aldı. Bu sezon ilk kez üç adet Yeni Nesil Hyundai i20 WRC ile yarışa başlayan takımın birinci pilotu Thierry Neuville, yarışın dördüncü etabında arka diferansiyelini kırınca büyük talihsizlik yaşadı fakat yarışı her üç otomobilde sorunsuz olarak tamamlamış oldu. İspanyol pilot Dani Sordo ise tıpkı Monte Carlo Rallisi’nde olduğu gibi bu sezonki çıkışını sürdürdü ve yarışı altıncı sırada tamamladı. Hayden Paddon ve co-pilot John Kennard’ın zorlu rakiplerine rağmen yarışı ikinci sırada bitirmesi, takım adına önemli bir zafer olarak nitelendirilirken aynı zamanda halen geliştirilme aşamasında olan Hyundai i20 WRC’nin geleceğine de ışık tuttu.

Avustralyalı pilot Hayden Paddon bu önemli zaferle ilgili olarak, “Bu podyum bana ve takımdaki tüm arkadaşlarıma armağan olsun. Bizler tüm yarışları kazanmak ve mutlu sonuca ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ama maalesef bazen istenmeyen kazalar veya arızalar yaşanabiliyor. Son etaplarda delinen radyatörden su akmaya başladı ama neyse ki geçici bir çözüm bularak yarışı ikinci sırada bitirmeyi başardık ve bu yeni otomobili podyuma taşıdık. Gerçekten iyi bir hafta sonu oldu ve kendimi Yeni Nesil i20 WRC’nin içinde çok rahat hissettim. Bundan sonraki yarışları kazanmak için daha fazla mücadele edeceğiz fakat benim ve Yeni i20 WRC’nin biraz daha zamanı ihtiyacı var. Liderden beş puan geride olan bu genç takım eminim ki çok daha başarılı sonuçlara imzasını atacak” dedi.