Ana Sayfa Genel Bu Hyundai sadece özel siparişle gelecek

Bu Hyundai sadece özel siparişle gelecek

Two Hyundai IONIQ 5 N high-perfomance EV driving on a curvy racetrack with trees. 

Hyundai Ioniq 5 N versiyonuna kavuştu. 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip modelin gücü tam 650 beygir. Model Türkiye’ye özel siparişle birlikte yılın son çeyreğinde gelecek.

Hyundai Ioniq 5 N versiyonuna kavuştu. 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip modelin gücü tam 650 beygir. Model Türkiye’ye özel siparişle birlikte yılın son çeyreğinde gelecek. Yeni nesil N modele özel tampon tasarımları, ön ve arka kısmın uzunluğunu güncel IONIQ 5’e göre sırasıyla 25 milimetre ve 55 milimetre artırıyor. Aynı zamanda ön ve arka süspansiyon da sürüş kabiliyetini optimize etmek için ağırlık merkezini daha da azaltacak şekilde yeniden tasarlanıyor. Genel olarak 20 milimetre daha alçak olan otomobil, daha geniş lastiklere uyum sağlamak için de alt kısmında 50 milimetre daha geniş ve daha belirgin difüzör kullanıyor. Bu sayede otomobil tam 80 milimetre daha uzun.

PİST SÜRÜŞÜ İÇİN OPTİMİZE EDİLDİ

IONIQ 5 N’in iç mekanı, bir yarış aracı konseptine göre şekillendirilmiş. Daha alçak oturma pozisyonuna sahip N spor koltuklar, özel mod düğmelerine sahip yeni N direksiyon ve N sabit orta konsol ile ideal bir sürücü ergonomisi sunuyor. Pist sürüşü için optimize edilmiş direksiyon simidi, koltuklar, kapı kaplama panelleri ve metal pedallar dahil olmak üzere çoğu yerde N logolu aksesuarlar ve eklentiler kullanılıyor. IONIQ 5 N’nin eğlenceli sürüş ruhunu en üst düzeye çıkarmak için sürüş modları özelleştirilebiliyor ve çeşitli kombinasyonlarda her düğmeyle eşleştirilebiliyor.

The centre touch and steering wheel of the Hyundai IONIQ 5 N.

4 ÇEKER 650 BEYGİR

IONIQ 5 N, 21.000 devre kadar çalışan iki adet elektrikli motora sahip. En yeni nesil 84 kWh pil ile donatılan otomobil, yüksek enerji için motordaki iki kademeli invertör sayesinde 448 kW/609 PS ve 740 Nm tork (NGB devredeyken 478 kW/650 PS ve 770 Nm) güç sunuyor. Maksimum 260 km/saat hıza ulaşabilen model, 0-100 km/s hızlanmasını ise sadece 3,5 saniyede (NGB ile 3,4 saniye) tamamlıyor. Tamamen elektrikli aracın menzili ise 448 kilometre (WLTP).