Ana Sayfa Genel Fırsatı kaçırmadı Türkiye’de tarih yazdı

Fırsatı kaçırmadı Türkiye’de tarih yazdı

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım

Otomotiv tedariğinin en zor olduğu zamanlardan birini yaşayan Türkiye’de araç getirebilen tarih yazdı. Citroen de bu markalardan biri oldu. Krizi fırsata çeviren marka, 5 bin 348 adetlik satışla tarihindeki en iyi satış rakamına ulaştı.

Otomotiv tedariğinin en zor olduğu zamanlardan birini yaşayan Türkiye’de araç getirebilen tarih yazdı. Citroen de bu markalardan biri oldu. Krizi fırsata çeviren marka, 5 bin 348 adetlik satışla tarihindeki en iyi satış rakamına ulaştı. Citroën, Türkiye pazarındaki bugüne kadar en yüksek aylık satış rakamını Mart ayında gerçekleştirdi. Mart ayında 5 bin 348 adetlik satış rakamına ulaşan Citroën, geçtiğimiz ay toplam pazarda yüzde 5,1’lik paya ulaştı. Hafif ticari modelleriyle büyük bir ivme yakalayan markanın rekor Mart satışına C5 Aircross ve C3 modelleri de büyük katkı sağladı. İlk 3 aylık dönemde 11 bin 275 adetlik satış gerçekleştiren marka, 4 bin 360 adetlik hafif ticari araç satışıyla segmentte 5’inci sırada yer aldı.

HAFİF TİCARİ ARAÇTA İKİNCİ SIRADA BERLİNGO VAR

Mart ayında 1094 adetlik satış rakamıyla satılan her 5 Citroën modelinden 1’ini temsil eden C5 Aircross, segmentinde elde ettiği yüzde 7,5’lik pazar payıyla 3’üncü sırada yer aldı. Markanın B-HB (hatchback) modeli C3 ise Mart ayında 817 adet, ilk 3 aylık dönemdeyse 1453 adetlik satış rakamıyla markanın önemli oyuncularından biri oldu. Marka, başarılı hafif ticari modeli Berlingo ile Mart ayında elde ettiği 1102 adetlik satışla, segmentinde yüzde 19 pay alırken, Türkiye’nin en çok tercih edilen 2. hafif ticari araç modeli oldu. İlk çeyrekte de Berlingo, 2 bin 445 adetlik toplam satışla 4’üncü en çok satılan model oldu. Yeni yıla yeni modelleri C4 X’i satışa sunarak başladıklarını hatırlatan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Yılbaşından bu yana araç tedarikinde yaşadığımız model bazlı kısmi sorunlara rağmen satış rakamlarımızı aydan aya yükseltmeyi başardık. Ve Mart ayında elde ettiğimiz 5 bin 348 adetlik satışla, Citroën’in Türkiye’de tarihindeki en yüksek aylık satış rakamına imza attık” dedi.