Ana Sayfa Genel Yeni Mercedes-Benz GLA Türkiye’de yola çıktı

Yeni Mercedes-Benz GLA Türkiye’de yola çıktı

Mercedes-Benz yeni SUV modeli GLA ile dikkat çekiyor. Markasının SUV’deki ilk giriş modeli olan GLA, yeni bir ön yüze ve kaslı bir yapıya saip. Aracın başlangıç fiyatı 2.4 milyon lira seviyesinde.

Mercedes-Benz yeni SUV modeli GLA ile dikkat çekiyor. Markasının SUV’deki ilk giriş modeli olan GLA, yeni ön yüzü kaslı yapısıyla dikkat çekiyor. Mercedes-Benz, yeni Spektral Mavi gövde rengi ve iki ek jant tasarımıyla seçenek yelpazesini de genişletiyor. Yeni GLA baz donanımı 19 inç beş çift kollu alaşım jantlarla donatılıyor. Ayrıca 19 ila 20 inç jant seçenekleri mevcut. Multimedya ve gösterge paneli ekranları, önemli ölçüde iyileştirilen iç mekânın öne çıkan özelliklerinden biri. 10,25 inçlik gösterge paneli ve 10,25 inçlik bilgi-eğlence paketi standart olarak sunuluyor. Çift ekranlı konsept yüksek teknoloji deneyimi yaşatırken, açık planlı mimariyi ileri taşıyor. Standart olarak sunulan deri direksiyonun yanı sıra, ilk kez olarak AMG Tasarım Konsepti ile ısıtmalı direksiyon simidi de opsiyonel olarak sunuluyor.

BAZ DONANIMINDA BİLE GÜVENLİK YÜKSEK

Yeni GLA, standart olarak ARTICO deri ve DINAMICA mikrofiber kumaşa sahip spor koltuklarla donatılıyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak modaya uygun adaçayı yeşili rengi de tercih edilebiliyor. AMG Tasarım Konsepti’nde standart ARTICO deri/DINAMICA mikrofiber döşemeler ayrıca bahia kahvesi olarak da sunuluyor. AMG Tasarım Konsepti ile siyah, bahia kahvesi, adaçayı yeşili ve siyahla kombine edilen yeni kırmızı da dahil olmak üzere toplam dört döşeme rengi söz konusu. ARTICO/MICROCUT döşemede geri dönüştürülmüş malzeme oranı koltuk arkasında yüzde 65 ve koltuk zemininde yüzde 85. Mercedes-Benz, GLA’nın standart donanımını önemli ölçüde geliştirmekle kalmadı, müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılamak üzere de uyarladı. Örneğin, baz donanım seviyesi; deri direksiyon simidi ve LED ön farlar dışında Uzun Far Asistanı, geri görüş kamerası ve USB paketini içeriyor. Park Paketi ve Ayna Paketi de standart donanımlar arasında yer alıyor. Koltuk ısıtma, anahtarsız giriş, metalik boya,kör nokta yardımcısı ve navigasyon da yeni GLA’nın standart donanımları arasında. Daha fazla fonksiyonel donanım, gerçek müşteri davranışıyla tasarlanmış paketlerde bir araya geliyor. Araçlar renk, döşeme, süsleme ve jant seçimleriyle müşteri tarafından bireysel olarak konfigüre edilebiliyor.

YENİ NESİL PARK PAKETİ

Yeni GLA aynı zamanda güvenlik destek sistemleriyle de öne çıkıyor. Güncellen Sürüş Yardım Paketi, Aktif Direksiyon Kontrolü ile Şerit Takip Yardımcısının daha rahat kontrol edilmesini sağlıyor. Yeni nesil park paketi uzunlamasına park etmeyi de desteklerken, kamera destekli park için 360 derece görselleştirme de sunuyor. Ayrıca GLA’da ilk kez olarak Römork Manevra Yardımcısı da yer alıyor. Bu özellik kamera desteği ile geri manevrayı kolaylaştırıyor. Bunun için, 360 derece kameralı Park Paketi ile ESP® römork stabilizasyonuna sahip römork bağlantısı gerekiyor.

1.3 LİTRELİK BENZİNLİ MOTOR

Tüketimi ve emisyonları daha da azaltmak için, yeni GLA’nın benzinli motoru elektrik destekli çalışıyor. Dört silindirli motor seçeneği ile standart olarak yedi vitesli DCT çift kavramalı şanzımanla donatılıyor. Yarı hibrit sistemde kayış tahrikli marş jeneratörü ile ek 48 voltluk entegre güç kaynağı yer alıyor. Bu ilk kalkış veya ara hızlanma anında, anlık olarak 10 kW ek güç anlamına geliyor. Marş jeneratörü konfora da katkı sağlıyor. Sistem motoru daha az titreşim ve sesle çalıştırırken, aynı zamanda içten yanmalı motoru stop ederek süzülme işlevi de sağlıyor. Ayrıca, fren ve hızlanma anında enerji geri kazanımı sağlayarak aracın 12 volt gereksinimini ve 48 volt bataryayı elektrik enerjisi ile besliyor. 163 beygir gücünde olan otomobilin maksimum torku da 270 NM. Aracın 100 km’de ortalama yakıt tüketimi ise 7 litre seviyesinde.