Ana Sayfa Genel Renault Kadjar gidiyor yerine Austral geliyor

Renault Kadjar gidiyor yerine Austral geliyor

Renault Kadjar üretimi bitiyor, yerini Austral alacak. Yeni SUV projesini açıklayan marka, C-SUV’da yepyeni bir oyuncuyla dikkat çekmeyi hedefliyor.

Renault Kadjar üretimi bitiyor, yerini Austral alacak. Yeni SUV projesini açıklayan marka, C-SUV’da yepyeni bir oyuncuyla dikkat çekmeyi hedefliyor. Latince ‘australis’ kelimesinden türetilen Austral, Fransızca da dahil olmak üzere birçok Avrupa dilinde karşılık bulan bir kelime olarak öne çıkıyor. Renault Pazarlama Departmanı bünyesindeki Model İsimlendirme Stratejisi Müdürü Sylvia Dos Santos’a göre “Austral, güney yarımkürenin canlılığını ve sıcaklığını çağrıştırıyor ve keşfetmeye davet ediyor. Bu da onu bir SUV için ideal bir isim haline getiriyor. Kelime, dünyanın her yerindeki insanlar tarafından kolayca telaffuz edilebilen bir kelime ve otomobile gerçekten küresel bir his veren bir ses uyumuna sahip.”

4.5 METRE UZUNLUĞUNDA

Austral, Renault markası tarafından geliştirilen, yenilikçi bağlantılı teknolojiye sahip ve eko-sürüş keyfi sunan yeni kompakt SUV ailesinin bir parçasını oluşturuyor. 4.51 metreye kadar uzunluğa sahip Austral, 5 kişilik geniş ve konforlu bir yaşama alanı sunuyor. Bu yeni model, Arkana ve yeni Mégane E-TECH Electric modellerinin ardından Renault’nun C-segmentindeki konumunu tekrar güçlendirme hedefini destekliyor. Güncel ürün gamındaki Kadjar’ın yerini alması hedeflenen Austral, 2022 baharında tanıtılacak.

Önceki İçerikYüzde 50 ÖTV Squid Game’e döndü
Sonraki İçerikTürkiye’ye gelmeden en iyisi olmak için yarışacak